حافظه فلش جدید میکرون ، می تواند در آینده فرصت کاهش قیمت فلش مموری را فراهم و چالش تازه ای در استفاده از هارد اکسترنال ایجاد کند. حافظه فلش و انواع گوناگون هارد اکسترنال در کنار سایر سخت افزارهای مشابهی که از آن ها تقسیم می شوند و در حال حاضر مهم ترین ابزار ذخیره سازی اطلاعات برای کسانی که از تکنولوژوی های مدرن استفاده می کنند به شمار می رود.

چگونگی استفاده از این سخت افزارها به خصوص Flash Memory ابعاد و سطوح گوناگونی را در بر می گیرد که برخی از پارامترها نقش تعیین کننده ای در آن دارند.

یکی از اهداف حافظه فلش میکرون


یکی از اهداف مهمی که نسل جدید حافظه فلش میکرون قادر است به آن دست یابد تعادل قیمت فلش خواهد بود. امری که در نتیجه ی پایین آوردن هزینه های تولید رقم خواهد خورد و تا حدی در نوع رقابت و کیفیت با انواع هارد اکسترنال می تواند تاثیرگذار هم باشد البته، به نظر نمی رسد که این موضوع در کوتاه مدت عملی باشد. با توجه به گفته های رئیس شرکت میکرون، سانجی مهروترا و همکارانش تا قبل از سال مالی 2021 انتظار کاهش هزینه های تولید به شکل جدی در نتیجه ی استفاده از تکنولوژی وارد شده جایگزین ندارند. او معتقد است استفاده از این تکنولوژی می تواند در سال مالی 2020 کاهش کمی را در هزینه های تولید حافظه فلش ناند رقم بزند. بر اساس ادعای مهروترا شرکت میکرون سرمایه زیادی را صرف توسعه ی تولید حافظه فلش ناند کرده است و استفاده از تکنولوژی وارد شده جایگزین می تواند او و همکارانش را نسبت به بازگشت این سرمایه امیدوار کند.


درباره میکرون


میکرون به تازگی نسل جدید حافظه فلش را معرفی کرده است محصولی که این شرکت امید زیادی به موفقیت آن دارد. نسل جدید فلش مموری میکرون در ابتدای راه تحول گسترده ای را در زمینه تنظیم قیمت و نوع رقابت با انواع هارد اکسترنال ایجاد نخواهد کرد. به این دلیل که تکنولوژی به کار رفته در نسل جدید حافظه فلش میکرون هنوز در ابتدای راه قرار دارد و برای تاثیرگذاری در بحث قیمت و رقابت با ابزارهای ذخیره سازی مشابه نیاز به رشد جدی و گسترده خواهد داشت. فلش مموری جدید شرکت میکرون در عمل نسل چهارم حافظه فلش سه بعدی موسم به ناند این شرکت محسوب می شود و از 128 لایه برخوردار است، در این فلش مموری جدید استفاده از فناوری آرایش CMOS خواهیم بود.

نتیجه گیری


حافظه فلش جدید میکرون می تواند در آینده فرصت کاهش قیمت فلش مموری را فراهم و چالش تازه ای در استفاده از هارد اکسترنال ایجاد کند.