دلایل خرید مک پرو جدید ، آن دسته از افرادی که برای خرید مک پرو اقدام می کنند قطعا نیازهای حرفه ای دارند و سبک کاری آن ها این نیاز را ایجاد می کند که به دنبال خرید همچین محصولاتی باشند. قطعا همه ی افراد مخاطب مصاحبه تصمیم به خرید مک پرو جدید نداشته اند ولی البته آن ها ارزش محصول جدید را به خوبی درک کرده اند و از مناسب بودن مک پرو برای نیازهای خود صحبت کرده اند.


فاکتور مهمی به نام قیمت


با وجود اینکه بیشتر مصاحبه شوندگان اپل اینسایدر در دسته بندی کاربران حرفه ای قرار می گیرند، قیمت مک پرو جدید برای آن ها هم اهمیت دارد. تقریبا همه ی کاربران و کارشناسان دنیای فناوری انتقادهایی به قیمت بالای نمونه های حرفه ای تر مک پرو جدید داشه اند، به هر حال برخی از آن هایی که محصول کوپرتینویی ها را راهکاری برای نیازهای خود می دانند از هزینه ی زیاد برای خرید آن دلسرد نمی شوند. به عنوان مثال یکی از عکاس های مصاحبه ادعا می کند که 9 تا 10 هزار دلار برای خرید کامپیوتر جدید هزینه خواهد کرد.

طول عمر


بیشتر کاربرانی که قصد خرید مک پرو جدید را دارند، آن را به عنوان یک سرمایه گذاری طولانی مدت در نظر می گیرند. به گفته یکی از متخصصان چنین ماشین هایی چندین سال عمر خواهند داشت و با قابلیت هایی همچون به روزرسانی نمایشگر، حافظه و بخش های دیگر قطعا کاربردهایی عالی خواهند داشت که از یک دستگاه iMac یا مک مینی توانایی ارائه ی آن ها را نداشت. او عمر مفید دستگاه های مک پرو در کسب و کارش را شش تا هشت سال بیان می کند و بعد از آن زمان نیز دستگاه ها برای کاربردهای متنوع تر استفاده می شوند و در نتیجه کارایی بسیار طولانی خواهند داشت.


نتیجه گیری


در آخر صحبت های کاربران حرفه ای نشان می دهد که آن ها تمایل زیادی به خرید محصول اپل دارند و در نهایت باید منتظر ارائه ی نهایی محصول و فروش جهانی آن باشیم.